Koylerimiz.Info
Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle
   Köyünü Ara
   Köy Menüsü
» Ana Sayfa
» 
Traktör Resimleri
» 
Davul Zurna Resimleri
» 
Köy Çeşmesi Resimleri
» 
Köy Camisi Resimleri
» 
Köy Ambarı Resimleri
» 
Köy Yemekleri Resimleri
» 
Köy Kadınları Resimleri
» 
Köy Okulları Resimleri
» 
Köy Yayla Resimleri
» 
Köy Evleri Resimleri
» 
Köy Barajları Resimleri
» 
Köy Tarım Aletleri Resimleri
» 
Köy Odası Resimleri
» 
Köy Türbe Resimleri
» 
Köy Yaşamı Resimleri
» 
Köy Manzara Resimleri
» 
Köy Çocuk Resimleri
» 
Tarihi Köy Resimleri
» 
Eski Köy Resimleri
» 
Köy Düğün Resimleri
» 
Köy Piknik Resimleri
» 
Köy Mezar Resimleri
» 
Köy Ahır Resimleri
» 
Köy Dere Resimleri
» 
Köy Orman Resimleri
» 
Köy Köçek Resimleri
» 
Köy Gelin Resimleri
» 
Köy Nişan Resimleri
» 
Köy Sünnet Düğünü Resimleri
» 
Köy Kahvaltısı Resimleri
» 
Köy Sağlık Ocağı Resimleri
» 
Köy Köprü Resimleri
» 
Köy Şenlik Resimleri
» 
Köy Yöresel Kıyafetleri Resimleri
» 
Köy Yöresel Halk Oyunları Resimleri
» 
Köy Güreş Resimleri
» 
Köy Av Resimleri
» 
Köy Yolu Resimleri
» 
Köy Değirmen Resimleri
   Sponsor
   İstatistik

  Köy Sağlık Ocağı Resimleri

Hepimizin sahip olduğu en büyük varlığı sağlığımızdır. Bir kere sağlığı kaybettikten sonra kıymetini o zaman anlarız ama artık çok geç olabilir. Ülkemiz sağlık hizmetleri konusunda sürekli olarak yardım etmektedir. Bütün il, ilçe ve köylerimizde hastaneler ya da sağlık ocakları bulunmaktadır. Bütün köylerimizde hizmet vermekte olan köy sağlık ocağı ile bu köylerde yaşayan insanların sağlık sorunlarına çözüm bulunmaktadır. Nüfusu ne kadar olursa olsun her köyde mutlaka sağlık ocağı ve en az bir doktor bulunmalıdır. Çünkü özellikle doğu illerimizde yaşanan zorlu kış şartları da göz önünde bulundurulduğunda acil bir durumda başka bir köye ya da merkeze zamanında gitmek neredeyse bir mucize gibidir.

Büyük kentlerde yaşayan insanlar her geçen gün bir yenisi açılan tıp merkezleri ve hastanelerin içinde hayatlarını sürdürdükleri için bu sorunun çok farkında olmasa da köylerdeki insanlar için  köy sağlık ocağı  oldukça hayati bir önem arz etmektedir. Çünkü en basit bir hastalıkta bile tedaviyi gerçekleştirebilecek bir doktor ya da sağlık görevlisi bulunamadığı için bu köylerce sonuç can kaybına kadar gidebilmektedir. Tıp fakültesinden mezun olup doktorluğa adım atan kişiler ise kendi yaşadıkları şehirleri bırakıp özellikle doğudaki kırsal yerleşim birimlerinde göreve başlamak istememektedir. Devlet bu açıdan doğu görevini zorunlu hale getirmiş ve ayrıca buralarda görev yapan doktor ve diğer sağlık personellerinin maaşlarını yüksek tutarak bu kesimlerde hizmeti bir açıdan istenebilir duruma getirmiştir.

Köy sağlık ocağı orada yaşayan insanlar için öneminden dolayı sürekli kontrol edilmeli, eksiklikleri giderilmeli ve varsa sorunları çözülmelidir. Sağlık hizmeti; konumu, maddi durumu ne olursa olsun ülkede yaşayan herkesin ulaşabilmesi gereken bir hizmettir ve köylerdeki insanların da bu hizmetten yararlanması gerekir.

  Köy Sağlık Ocağı Resimleri - Fotoğrafları

Köyümüz Osmaniye Merkez'e bağlıdır. Osmaniye'ye 8 km mesafededir. Yaklaşık olarak 400 hanedir. Sağlık Ocağı, Köy Konağı, İlkokulu Mevcuttur.
köyün sağlık ocağı
Yüsek bir mevkiiden Merkez Camii ve Sağlık Ocağı'mızın Görünümü
BU VE BUNUN GİBİ BİRÇOK RESMİ FACEBOOK TA GEYVE KOZAN KÖYÜ SİTESİNDE YAYINLADIM. İLGİNİZE
kaderine terkedilmiş vaziyette görünüyor. çalışmıyor heralde şimdi değil mi
Ekingölü Hakkında	Köyün adı, Cumhuriyet kurulduktan sonra değiştirilmiştir. Köyün ve çevresinin, bereketli yapısı ve suyun bol olması nedeniyle bu isim verilmiştir. Ayrıca bu ismini, köyün üstünde yer alan ve düzlük bir alan olan
van özalp aşağı tulgalı köyü aile sağlık ocağı için sondaj çalışması
köy meydanı
Köyümüzün kıymetini bilmeliyiz ve sahip çıkmalıyız. Cami, sağlık ocağı, pttvb. gibi hizmetlerin gelmesini istiyoruz.
halfetiyi Tanıyalım
HALFETİ İLÇESİ; GÜNEYDOĞU ANADOLU BOLGESİ'NİN orTA FIRAT BÖLÜMÜNDE, ŞANLIURFA İL MERKEZİNİN KUZEYBATISINDA, FIRAT VADİSİNDE KÜÇÜK VE ŞİRİN BİR YERDİR. DOĞUSUNDA BOZOVA, GÜNEYİNDE BİRECİK, BATISINDA ARABAN VE NİZİP İLÇELERİ VE KUZEYİNDE BESNİİLE KOMŞUDUR.

 RAKIMI 425 METRE ALANI 646 KM2 DİR. İLÇE MERKEZİ 37 º 15 ´ 32 ´´ KUZEY ENLEMİ İLE 37 º 52 ´ 30 ´´ DOĞU BOYLAMININ KESİŞTİĞİ YERDEDİR.

    HALFETİ MS 1400 YILLARINDA TÜRKLERİN YÖREYE HAKİM OLMALARIYLA OĞUZLAR'IN ÇEPNİ BOY'UNUN YÖREYE UÇ BEYİ OLARAK YERLEŞTİKLERİ TARİHİ KAYITLARDA YER ALMAKTADIR. İSLAMİYETİN TÜRLER ARASINDA YAYGINLAŞTIĞI BU YILLARDA TARİKATLAR DA YAYGINDI. BU TARİKATLARDAN BİRİ OLAN HALVETİYYE TARİKATI MENSUPLARI KUYTU BİR YER OLAN BUGÜNKÜ ALANA YERLEŞTİLER. BU İSİM ZAMANLA AMorFE OLARAK HALFETİ OLARAK DEĞİŞTİ VE ÖYLE KALDI.

   HALFETİ'NİN KURULUP GELİŞTİĞİ YILLAR ANADOLU'DA SELÇUKLU HAKİMİYETİNİN HÜKÜM SÜRDÜĞÜ YILLARA TEKABÜL EDER. İLÇENİN TARİHİ DOKUSU TAMAMEN SELÇUKLU MİMARİSİNİN EĞEMENLİĞİNDEDİR.

 HALFETİ 1954 YILINDA İLÇE OLDU.

    İLÇE MERKEZİ VE KÖYLERİN MİMARİ YAPISINDA YUMUŞAK KALKER (NAHİT) VE KRİSTALİN KALKER (MERMER) YAGIN OLARAK KULLANILMIŞTIR. BU MALZEMENİN KULLANILMA SEBEBİ YAZ MEVSİMİNİN UZUN VE ÇOK SICAK GEÇMESİDİR. Son YILLARDA BRİKET VE BETonARME YAPILAR TEK TİP OLMUŞTUR.

    YAZ MEVSİMİNDE SICAKTAN BUNALAN HALK, GECELERİ EVLERİNİN DAMLARINDA YATARAK SERİNLEMEKTEDİR. EVLERİN ÜZERİNİ ANTEPFISTIĞI ÜZÜM, PEKMEZ, PESTİL GİBİ ÜRÜNLERİ KURUTMAK AMACIYLA KULLANIR. 

    İLÇE MERKEZİNİN BİR KISMI İLE 2 MEHALLESİ (BAŞBOSTAN,ÇEKEM) 2000 YILINDA BİRECİK BARAJ GÖLETİ ALTINDA KALDI. AYNI ZAMANDA İLÇEYE BAĞLI 3 KÖY DE (KAVAKLICA, SAVAŞAN VE GÖZELİ) VERİMLİ ALÜVYon TOPRAKLARI İLE BİRLİKTE SULAR ALTINDA KALDI.  EVLERİ VE TOPRAKLARI SULAR ALTINDA KALAN İLÇE İNSANLARI İÇİN KARAOTLAK KÖYÜNÜ'NDE DEVLET DESTEĞİYLE VE KÖY-KENT PROJESİYLE TEK KATLI MÜSTAKİL 378 KonUT İNŞA EDİLDİ. YENİ HALFETİ HIZLI BİR ŞEKİLDE BÜYÜDÜ. KARAOTLAK, SELDEK, ARGAÇ VE YEŞİLÖZEN KÖYLERİNİ DE MAHALLE OLARAK KENDİNE BAĞLADI. YETERSİZ KALAN KonUTLARA 176  KonUTUN DAHA EKLENMESİ BEKLENİYor.

 HALFETİ MERKEZ İLÇE İLE 2 BELDE 31 KÖY VE 22 MEZRADAN OLUŞMAKTADIR.

    2000 yılında yapılan genel nüfus sayımına göre , ilçenin toplam nüfusu 34.402 DİR . Bu nüfusun 6800?ü ilçe merkezinde, 6040'I Yukarı Göklü kasabasında, 3709'U Argıl kasabasında ve diğer 17.853 kişi köylerde yaşamaktadır.

    ŞANLIURFA'NIN ALAN VE NÜFUS OLARAK EN KÜÇÜK İLÇESİ OLAN HALFETİ'DE 6 YAŞ ÜSTÜ OKUR YAZAR orANI % 85 TİR. BU orAN ŞANLIURFA GENELİNDE % 65 TİR. 

   NÜFUS YOĞUNLUĞU KM2 YE 643 TÜR. İLÇE GENELİNDE BİR DIŞ GÖÇ YAŞANMAKTADIR. 1990-2000 YILLARI ARASINDA YOĞUNLAŞMIŞTIR. ALMANYA, FRANSA VE HOLLANDA EN ÇOK GİDİLEN ÜLKELERDİR.

 1990-2000 YILLARI ARASINDA YILLIK NUFUS ARTIŞI ? -4.70 ?TİR. BU DEĞER GÖÇLERİN NE KADAR YOĞUN OLDUĞUNUN KANITIDIR. MİKROKLİMA ÖZELLİĞİ TAŞIYAN İLÇE MERKEZİNDE AKDENİZ İKLİMİ HAKİMDİR. BAĞLI KÖYLERDE İSE BOZULMUŞ AKDENİZ İKLİMİ HAKİMDİR.

   GÜNEYDOĞU ANADOLU'YA HAS BİTKİ TOPLULUKLARINDAN FARKLI OLARAK KÖKENİ FRANSA OLAN SİYAH GÜL İLÇENİN SEMBOLÜ HALİNE GELMİŞTİR.

FIRAT'I BESLEYEN KÜÇÜK SU KAYNAKLARI VADİ KENARLARINA YAYILNIŞTIR. DEĞİRMENDERE PINARI İLÇENİN İÇME SUYUNU KARŞILAYAN BU KAYNAKLARDAN BİRİDİR.

    DOĞAL BİTKİ ÖRTÜSÜ BOZKIR OLAN İLÇEDE ÇOK SAYIDA VEJATASYon DA YAYILMA OLANAĞI BULMUŞTUR.

 426.000 HEKTAR ALANDA YAYGIN OLARAK HUBUBAT YETİŞTİRİLMEKTEDİR.

ANTEP FISTIĞI YÖRENİN EN GÖZDE ÜRÜNÜDÜR. TÜRKİYE'DE BİRECİK'TEN SonRA HALFETİ ANTEPFISTIĞI ÜRETİMİNDE 2. SIRADADIR. ÜZÜM, ZEYTİN DE İLÇE EKonOMİSİNDE ÖNEMLİ PAYA SAHİPTİR.

 BÜYÜK VE KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIK DA ÖNEMLİ GELİR KAYNAKLARINDAN BİRİDİR.

İLÇEDE 4 SAĞLIK OCAĞI İLE BAĞLI SAĞLIK EVLERİNDE 12 DOKTor VE 37 SAĞLIK PESonELİ ÇALIŞMAKTADIR.

YENİ HALFETİ MERKEZİNDEKİ SAĞLIK OCAĞI 7 GÜN 24 SAAT ÇALIŞMAKTADIR.

     HALFETİ'DE 3 LİSE 17 İLKÖĞETİM (13 TAŞIMA MERKEZİ) VE 34 BİRLEŞTİRİLMİŞ SINIFLI İLKÖĞRETİM OKULU BAŞARILI ÇALIŞMALAR GÖSTERMEKTEDİR.  İLÇEDE 166 BRANŞ ÖĞRETMENİ 171 SINIF ÖĞRETMENİ 36 SÖZLEŞMELİ VE KADROSUZ USTA ÖĞRETİCİ İLE 7 ANASINIFI ÖĞRETMEN GÖREV YAPMAKTADIR.

     LİSELERDE 871 ÖĞRENCİ İLKÖĞRETİMLERDE 8183 ÖĞRENCİ VE ANAOKULLARINDA 636 ÖĞRENCİ ÖĞRENİM GÖRMEKTEDİR.  Son YILLARDA ÇOK SAYIDA DERSLİK LOJMAN VE YENİ OKUL YAPILMIŞTIR.YAPIMI DEVAM EDEN BİR İLKÖĞRETİM (GÜRKUYU) BİR LOJMAN (DERGİLİ) VE ÇOK PROĞRAMLI LİSE İLE ATÖLYESİ (ARGIL BELDESİ) EĞİTİDE KULLANILACAKTIR.  HALFETİ SELÇUKLU MİMARİ TARZI EVLERİYLE, FIRAT'IN TEMİZ VE BERRAK GÖRÜNÜMÜ VE    KENDİNE HAS DOĞAL GÜZELLİKLERİYLE ÇEKİCİ BİR YAPIYA SAHİPTİR.

     TARİHİ RUM KALE' YE YAKINLIĞI VE ULAŞIMIN TEKNEYLE SAĞLAMASI İLÇEYE AYRI BİR HAVA VERİR.

 SAYLAKKAYA KÖYÜNDEKİ TARİHİ KİLİSE VE SARNIÇLAR İLGİ ÇEKİCİDİR. 

 TARİHİ BİLİNMEYECEK KADAR ESKİ KALINTILARI MEZOPOTAMYA'NIN KÜLTÜR ZENGİNLİĞİNİ İLÇENİN BİRÇOK YERİNDE BULMAK MÜMKÜNDÜR. KANTARMA VE BEYBURCU KÖYLERİNDEKİ KEMERLER, GÜRKUYU KÖYÜNDEKİ TARİHİ KALINTILAR GÖRÜLMEYE DEĞER YERLERDİR. İLÇENİN BİRÇOK KÖYÜNDE  BULUNAN KİLİSE KALINTILARI HİRİSTİYAN KÜLTÜRÜNÜN İZLERİNİ TAŞIMAKTADIR. KAYALAR VE SALMANLI GİBİ BİRÇOK KÖYDE KARSTİK MAĞARALAR GÖRÜLMEYE DEĞER GÜZELLİKTEDİR.
ESKİ MUHTAR SAAT BAŞAL ÖNCÜLÜGÜNDE 1999 YILINDA YAPILMIŞTIR TÜM KÖLÜLERİMİZİN KATKILARIYLA
Uyanık(Welekor)köyü tarihi ve doğası güzel bir yerdir baharı güzel yazı berekli olur kışı çetin ve fırtinalı soğuk olur yüksek dağları bol dereleri çeşitli balıkları vardır. köyde başta tarım ve hayvancılık gelir. köyde iki okul ve bir sağlık ocağı bulunup.da ne ebe nede öğretmeni vardır.
Gürbulak (Gurcibılax) Köyü 
Gürbulak, Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesine bağlı bir köydür.

KÖY BİLGİLERİ

Tarihi
Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi
Eskiden burada ruslar yani gürciler işgali altındayken tabiki ozamanlar köyün
çeşitli yerlerinde bulaklar vardı oradaki bulakların adını vermişler gurcibılax 
türkçe ismide buna yakın olarak gürbulak adını vermişler


Kültür
Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi
1 Hepuçk
2 Hevrişk
3 Avsira toraqé
4 Tırşina Meta Hemide


Coğrafya
Ağrı iline 120 km, Doğubayazıt ilçesine 35 km uzaklıktadır.


İklim
Köyün iklimi, Karasal iklimi etki alanı içerisindedir.


Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri 

2007-
2000-2531 
1997-1973


Ekonomi
Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığın yanısıra, Gürbulak Sınır Kapısı' na yakın olduğu için sınır ticareti, acentecilik, temsilcilik gibi ticari faaliyetlere de dayalıdır. 


Muhtarlık
Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 -Zeki Karahan
1999 -Zeki Karahan
1994 -Mustafa Baran 
1989 -Hasan Gültekin 
1984 -Hasan Gültekin 


Altyapı bilgileri
Köyde, 2 tane ilköğretim okulu mevcut olup faaliyet göstermektedir. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı vardır. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.


Aşiretleri
Mala Emmı Aşireti: Genelde karahan, boran ve uçar ailelerinden oluşur.
Melleler Aşireti : Yıldırım ve salman ailelerinden oluşur.
Mala Xelı Aşireti : Gültekin ailesinden oluşur.
NOT
Emmı ile Xelı Kardeşler
Melleler ise Başkent Köyün de bir sebebden Dolayı Gürbulak (gurcibılax) taki Akrabalarına gelmişler ve artık burada ikamet ediyorlar
Yani kısacası hepsi bir akrabadırlar yukarda aşiret olarak yazılmış ama aşiret değiller
Bunlar hepside Bılxıki Aşiretindeler Spas
okul ve sağlık ocağı
le
Tarihi 
Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.Fakat çok öncelerde köyün isminin omallı
olduğu rivayet edilmekte ve köy şivesiyle ömerler ömerli olarak değişmiş ve zamanla omerli daha sonraları omarlı ve onURLU adını almış köy kimliği olmadığından rivayetle kalmış tır. Bölücek köyünden ayrılmasıyla ismi köy muhtarı ve yaşlılar heyeti eşliğinde onURLU KÖYÜ olarak kabul edilmiştir.
morris mahallesi, susa mahallesi, aşağı köy mahallesi,kıraç mahallesi olarak 4 kısıma ayrılmaktadır...
Kültür 
Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.
Fakat köy yemeği olarak yaprak sarması(asma dolması),keşkek (mısırın kırılarak veçorba şeklinde yapılan yemeği),mantı vs...
eski geleneklerden düğün merasimleri eskiye yakın hala uygulanmaktadır....
mesela; güvey başı dolaması olayı,gelin çıkması,kına gecesi,düğünde araba konvoyu gibi...
Coğrafya
Zonguldak iline 64 km, Alaplı ilçesine 3,6 km uzaklıktadır.
İklim 
Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus 
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007

2000
284
1997
276
Ekonomi 
Köyün ekonomisi tarım (çoğunlukla fındık) ve sanayii alanlarında işçilik ve üretime dayalıdır...
Muhtarlık 
Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.
Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:
2004 - Ahmet AYDIN
1999 - Ömer ÇİMEN
1994 - Ömer ÇİMEN
1989 -
1984 -
Altyapı bilgileri 
Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır . Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol stabilize olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
resim
Köyümüz çevremizin en eski köyüdür.Son yıllarda çok göç verdiği için şu an 130 hane olup 700 kişi vardır.Mersinde 30-İzmitte 20-Bursada 20-İstanbulda-25 hane bulunmaktadır.Ayrıca Yurt dışında yaklaşık 100 aile çalışmaktadır.Sivas Ankara karayolu üzerinde olup Yıldzeline 33-Sivasa 80 km uzaklıktadır.Ulaşım çok kolaydır.Yaz kış yolumuz hiç kapanmaz.Saglık ocagı,İlkögretim okulu vardır.Okuryazar oranı %70 tir.Geçim kaynagı hayvancılık ve tarımdır.
taşıkaranın eksikliği sağlık ocağı
Taşlıyazı, Besni 

Taşlıyazı, Adıyaman ilinin Besni ilçesine bağlı bir köydür. 

Köyün geçmişi bizans dönemine dayanır ilk adı TERBUS olan ismi zamanla TERBİZEK ve daha sonra TAŞLIYAZI ismini almıştır.Köyün konumu itabariyla üç yanindan yol geçmektedir, ayrica orman köyüdür ama bütün haklari elinden alinmistir köy 5 yıl geriye gitmistir. 1999-2004 döneminin muhtarı ziraat mühendisi sayın Cuma DAYAN'ın yapmış oldugu kanalizasyon ve su şebekesi yapılmıştır.Çevre köyler içinde tek kanalizasyonu bulanan köy TAŞLIYAZI köyüdür. 

Coğrafya 

Adıyaman iline 37 km, Besni ilçesine 8 km uzaklıktadır. 

İklim 

Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir. 

Nüfus 

Ekonomi 

Köyün ekonomisi tarımve hayvancılığa dayalıdır. 

Muhtarlık 

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır. 

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları: 

] 2009 - Bekir DURMUŞ 
] 2004 - Hüseyin UÇAR 
] 1999 - Cuma DAYAN 
] 1994 - Hacı Ali DENİZHAN 
] 1989 - Şıhman Mehmet KAYGUSUZ 
] 1984 - Şıhman Mehmet KAYGUSUZ 

Altyapı bilgileri 

Köyde ilköğretim okulu,içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi mevcuttur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur.Köyde elektrik ve sabit telefon vardır. 2008 Yılının sonunda köyün ön yolu besni yoluna kadar asfalt oldu.
köyde sağlık ocağı 2 katlı okul bulunmakatadır. senye 3 katlı yapacaktır komşu kölerin çocukları okula geliyor
köyde fabrika,petrolve yol çalışması vardır köyü vali ziyaret etmiştir köy muhtarı sağolsun bir melek gibi köyün eksilerini getiriyor+ köyde su kulasi vardır + köde futbol sahası vardır kalan eksikleri inanıyorum ki köy muhtarı    eksikleri tamamlar
Pamukludağ, Erzurum ilinin Pazaryolu ilçesine bağlı bir köydür.
Erzurum iline 141 km, Pazaryolu ilçesine 19 km uzaklıktadır.
Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. şu anda köyde ne hayvancılık ne de tarım kaldı.
Köyün iklimi, karasal iklimin etki alanı içerisindedir.
Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.
Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamaktadır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
 Facebook Sayfamız
  Sponsor Reklamlar
Sinop Pansiyon
  Sponsor Reklamlar
  Sponsor Reklamlar